«Ідоли»: нова виставка робіт Сергія Якутовича

Yakutovych Academy та Ya Gallery презентує нову виставку «Сергій Якутович. Ідоли». Її відкриття відбудеться 18 серпня о 19:00 в арт-центрі «Я Галерея».

 

Тема, навколо якої було зібрано роботи для виставки – героїзм. У вісімдесятих, із перервою в кілька років, вийшло дві книги з ілюстраціями Сергія Якутовича – давній естонський епос «Калевіпоеґ» і роман Олеся Гончара про війну 1917-1920-х років «Перекоп». Їхньою метою, незважаючи на тематичні розбіжності та потенційний конфлікт між гравюрами, було створення образу героя. Зіткнення цих образів – героїв із різних контекстів, епох і соціальних умов (розроблених одним художником) проявляють неоднозначність, умовність власнепоняття героїзму.

Сергій Якутович, Махно. Ілюстрація до книги "Перекоп". 1987 р., офорт, акватинта.

Усі зображення надано організаторами.

 

Сергій Якутович у своїй творчості розробив багато графічних форм героїзму, які не були обмежені ані хронологією, ані географією, ані концепцією. У цих пошуках перетин був один: у точці народження архетипового ідола, в якому зосереджувалися утопічні мрії та потяги різних груп людей. Образ людини-ідола стає симптомом суспільства – його цікаво деконструювати, розбирати по частинкам та уважно придивлятися до кожної з них.

 

Якутович творив героїв, у той час як сьогодні вони завмерли  зовсім у іншій формі. Межа, де завершується герой і починається ідол – умовна. На ідола можна дивитися з певної дистанції, тимчасом як героя сприймають радше через емоцію. Ідол вже затвердився, сформувався впевній подобі – так само, як і візуальний твір є завершеним; герой постає більш динамічним, невизначеним і змінним. Першого легше аналізувати, другим – надихатися.

Сергій Якутович, Пісня сімнадцята. Ілюстрація до книги "Калевіпоег". 1981 р., авторська техніка.

  

Виставка є складовою більш масштабного проекту-дослідження життя та творчості родини Якутовичів. Окрім експозиційної частини в арт-центрі «Я Галерея», паралельну версію можна буде знайти на сайті спеціального медіа-проекту Yakutovych Academy. Щомісяця Yakutovych Academy презентує новий епізод про різні аспекти мистецтва родини Якутовичів і їхнього оточення. Серед інших реалізованих проектів цього напряму є книга про Сергія Якутовича «Професія: художник», яка вийшла друком у видавництві Артбук у травні цього року. Презентація книжки відбудеться в рамках виставки в арт-центрі «Я Галерея».

 

Виставка проходитиме в арт-центрі «Я Галерея» за адресою: вул. Хорива, 49Б

з 8 по 27 серпня, з 10 до 19 год, із понеділка по суботу.

Вхід вільний.

 

Переглянути медіа-проект Yakutovych Academy можна за посиланням: yakutovych.academy