Інтелектуали порекомендували мінкульту експертів на Венеційську бієнале

Вітчизняні художники, музейники, арт-критики, галеристи та мистецтвознавці написали спільний лист до Міністерства культури України. У ньому вони порекомендували мінкульту кандидатури до експертної ради із відбору українського проекту на Венеційську бієнале-2017 та запропонували процедуру відбору проекту.

 

Український павільйон «Hope!» на Венеційській бієнале у 2015-му

 

Пропозиції до експертної ради підтримали Національний художній музей України, Інститут проблем сучасного мистецтва, Музей сучасного мистецтва Одеси, ЄрміловЦентр, Арт-центр Павла Гудімова, Щербенко Арт-центр, Карась Галерея, Фонд «Ейдос», Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Серед кандидатур – представники найбільш авторитетних мистецьких інституцій України та незалежні експерти. До списку увійшли:

 

1. Балашова Ольга
2. Баршинова Оксана
3. Березницька Людмила
4. Бурлака Вікторія
5. Гудімов Павло
6. Іванова Наталія
7. Кадан Микита
8. Карась Євген
9. Кауфман Влодко
10. Кочубінська Тетяна
11. Ложкіна Аліса
12. Михайлова Любов
13. Рашковецький Михайло
14. Ройтбурд Олександр
15. Савадов Арсен
16. Сидоренко Віктор
17. Соловйов Олександр
18. Тістол Олег
19. Черепанін Василь
20. Щербенко Марина

 

Також підписанти запропонували міністерству обирати проект на Венеційську бієнале-2017 від України у два етапи. На першому усі проекти повинні обговорюватися запропонованими 20-ма та запрошеними експертами, на другому вони порекомендують міністерству 7 представників, які й оберуть переможця.

 

«Цей лист є унікальним прецедентом за всю історію інституційного існування сучасного українського мистецтва, коли різні авторитетні організації та незалежні фахівці нарешті виробили спільну позицію, яка закладає фундамент для консолідації репрезентативної експертної спільноти у прийнятті важливих для іміджу України рішень. Цей прецедент також є прикладом формування ефективної моделі взаємодії фахової спільноти сучасного мистецтва із Міністерством культури України», – йдеться у зверненні.

 

Нагадаємо, минулого тижня Міністерство культури України розпочало обговорення участі України в 57-й Венеційській бієнале, що відбудеться в наступному році.

 

Джерело: facebook.com