Ірак об’єднає давнє та сучасне мистецтво на Венеційській бієнале

Ірак оголосив концепцію власного павільйону на наступній Венеційській бієнале, що відбудеться в 2017 році. У ньому виставлятимуться як сучасні, так і давні художники країни.

 

Іракський павільйон на Венеційській бієнале у 2013-му

 

Іракський павільйон отримав назву «Архаїка». Його куруватимуть співзасновниця фонду «Ruya Foundation» Тамара Чалабі та Паоло Коломбо, який відповідав за арт-програму Стамбульської бієнале в 1999 році. «Проект є наслідком діалогу Чалабі та Коломбо, що тривав понад два роки. Він представить мистецькі реліквії Іраку поряд із творами іракського модернізму та роботами сучасних художників, які народилися та живуть у країні», – йдеться в анотації до павільйону.

 

Тамара Чалабі – одна з найактивніших популяризаторок сучасного мистецтва Іраку. У 2015-му вона керувала арт-резиденцією для постраждалих від ІДІЛ митців, а цього року взялася за створення першого в країні мистецького архіву.

 

57-ма Венеційська бієнале триватиме від 13 травня до 26 листопада 2017 року. Її куратором стане Крістін Масель – головна кураторка Центру Помпіду в Парижі.

 

Джерело: theartnewspaper.com