ІЗОЛЯЦІЯ написала петицію про Україну на архітектурній бієнале

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ створив онлайн-петицію, в якій вимагає надання достовірної та докладної інформації про підготовку України до Венеційської бієнале архітектури, що повинна відбутися в 2016 році.

 

Український павільйон на 14-й Венеційській архітектурній бієнале. Фото Віталія Авдєєва. Джерело: change.org

 

«Враховуючи непрозорість процедури призначення Комісара, відсутність відкритого конкурсу на позицію кураторів та відкритого відбору архітектурніх проектів […] Враховуючи той факт, що інформація стосовно предмету цього запиту відсутня у відкритих джерелах або є важкодоступною […] Враховуючи те, що фондом ІЗОЛЯЦІЯ було направлено кілька запитів на адресу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, відповіді на які не було отримано, цим зверненням вимагаємо надати повну і детальну інформацію щодо процедури презентації України (призначення Комісара, відбір архітектурних проектів, календарний план і фінансування) під час 15-ої Венеціанської бієнале архітектури, яка відбудеться у Венеції з 28 травня по 27 листопада 2016 року», – йдеться в петиції.

 

Міжнародна виставка архітектури вперше відбулася в рамках Венеційської бієнале в 1975-му. Україна бере участь в архітектурній бієнале з 2002 року. У різні роки кураторами українського павільйону були Ольга Мілентій, Олександр Раєвський та Микита Мазаєв, а учасниками – угрупування «Нове творче об’єднання» («New Creative Association»).