Ханенки покажуть «Традиції старосвітського Китаю»

У Музеї Ханенків (м. Київ; вул. Терщенківська, 17) розпочинається виставка «Традиції старосвітського Китаю». Вона покаже мистецькі твори з колекції музею XVIII-XX ст., що репрезентують «жень» – унікальне відгалуження образотворчого мистецтва Китаю, яке об’єднує риси портрету та жанрового живопису.

 

 

Кожний сувій є своєрідною «симфонією», створеною за допомогою композиції, ліній малюнку, каліграфічного тексту, а також алюзій на безліч переказів, літературних та живописних творів, пов’язаних із обраним сюжетом. Низка творів експонуватиметься у виставці вперше.

 

«Багатство засобів і своєрідність китайського живопису допомагають нам краще зрозуміти життя старосвітського Китаю, його сувору суспільну норму, свободу творчості та її рамки, гендерні ролі та жорсткі вимоги до індивіда. Це вишукане мистецтво здатне також розповісти про особистостей, які зуміли вийти за рамки суспільних очікувань і умовностей та збагатили національну культуру. Доповнюють цю розповідь предмети декоративно-ужиткового мистецтва, пов’язані із повсякденним життям китайців», – так «Традиції старосвітського Китаю» характеризує Музей Ханенків.

 

Куратор проекту – Марта Логвин, китаїстка, провідна наукова співробітниця відділу мистецтва країн Сходу Музею Ханенків. В ньому також візьме участь Олена Живкова – наукова редакторка та заступниця директора з науково-дослідної роботи Музею Ханенків.

 

Відкриття «Традицій старосвітського Китаю» – 16 липня о 17:00. Відвідати виставку можна щодня з 10:30 до 17:30 окрім понеділка та вівторка.