Художниці-«горили» воюватимуть із багатіями

Феміністське арт-угрупування «Guerrilla Girls» анонсувало акцію проти міліардерів із арт-сфери. Вона відбудеться в наступному році в рамках масштабного фестивалю, організованого художницями.

 

Учасниці «Guerrilla Girls»

 

«Купка колекціонерів просуває декількох “своїх” художників. Галереї оплачують виставки своїх протеже у музеях. А на арт-ярмарках нам знову продають ті самі роботи», – йдеться у зверненні «Guerrilla Girls». – «Музеям треба зрозуміти, як відійти від існуючої моделі арт-ринку, направленої на колекціонування, інакше вони ризикують втратити своє значення. Готуйтеся до нового».

 

Проект «Guerrilla Girls Twin Cities Takeover» триватиме з 29 лютого до 6 березня 2016 року в американських містах Міннеаполіс і Сент-Пол. Окрім «антиміліардерської» кампанії організатори запланували низку окремих заходів і вуличних акцій, участь у яких візьмуть як місцеві художники, так і арт-інституції.

 

У цьому році угрупування  «Guerrilla Girls» відзначило 30-річчя.  Воно виникло в Нью-Йорку з семи анонімних художниць, які влаштовують мистецькі акції в масках горил і досі приховують свої справжні обличчя. Головне кредо групи – боротьба з дискримінацією в світі мистецтва.

 

Джерело: theartnewspaper.ru