Художниця створить домашній простір із ляльками та гуашшю

«Край» – виставка Олени Придувалової, що стартує в культурній лабораторії EDUCATORIUM (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б) сьогодні, 14 червня, о 19:00. До експозиції увійдуть роботи художниці у техніці гуаші та ляльки-мотанки різних років, через які вона поміркує про рідне.

 

 

Ляльки-мотанки Олени Придувалової, що увійдуть до експозиції, репрезентують фольклорно-мінімалістичний напрям у творчості художниці. Спорідненість фольклорного мистецтва та художніх практик авангарду загальновідома, тому у ляльках Придувалової можна з легкістю знайти паралелі як із народним українським мистецтвом, так із пластичними та кольоровими рішеннями авангардистів.

 

«Край — окраєць, маргінес та, водночас, край рідний, батьківщина. Ці, на перший погляд, протилежні значення, що містить слово "край", природно поєднуються у серії гуашей Олени Придувалової. Зима у глухому селі... тижневе перебування у старовинному домі... — тиша переростає у спокій, усамітненість веде до глибокого переживання місця, себе у просторі та часі. Із фрагментів інтер'єру одного будинку Придувалова майстерно вибудовує камерну постановку — це край, що теплом інтимного, домашнього простору покриває значно більші простори — краї, країни», – повідомляється в описі до проекту.

 

Відвідати виставку «Край» Олени Придувалової можна буде до 30 червня.