Художники та мистецтвознавці подискутують про сучасну скульптуру

24 квітня о 16:00 у Київській академії медіа-арту (вул. Дмитрівська, 80)  відбудеться друга частина проекту «Weekend With Volume». Українські художники та мистецтвознавці подискутують про місце скульптури в сучасному мистецтві.

 

 

«У ХХІ столітті говорити про скульптуру як про вид мистецтва складно, тому як поняття "скульптура" стало багатозначним, у порівнянні з попередніми етапами розвитку мистецтва. Сьогодні практично неможливо простежити кордону між поняттями "скульптура", "інсталяція", "об'єкт", не зіткнувшись з міждисциплінарністю і варіантами “співпраці” скульптури з, наприклад, перформансом, театром, наукою, технологіями, фотографією, відеоартом.


Що сьогодні можна вважати скульптурою? Які традиції досвіду минулого функціональні, а що варто було б залишити у ХХ столітті у якості архаїчної системи координат?


Які завдання сьогодні ставить перед собою художник, торкаючись матеріалу, "відкриваючи" нові тривимірні об'єкти? У чому полягає естетика ультрасучасної форми і де вона знаходить своє втілення? Що залишається (або має залишатися) вічним і незмінним в процесі створення мистецтва? Ці та інші теми будемо обговорювати на зустрічі. Якщо вам є що сказати або цікаво просто послухати інших - приходьте», – йдеться в анотації до проекту.

Матеріали дискусій будуть включені у створення двомовної книги про українську скульптуру, яка покликана стати корисним посібником для мистецтвознавців, дослідників, колекціонерів, поціновувачів мистецтва.

 
До створення книги, окрім основної експертної групи, також долучатимуться експерти з усієї України, що пройдуть відбірковий тур мистецтвознавчого конкурсу. 

Учасники:

 
Художники

Назар Білик (Київ)
Іван Світличний (Київ)
Володимир Кочмар (Харків)
Микола Малишко (Київ)(підтверджується) 
Олексій Сай (Київ)
Анатоль Степаненко (Київ)

Експерти

Олена Єгорушкіна (Мистецтвознавець. Київ)
Наталія Мандра (Мистецтвознавець. Київ)
Василь Одрехівський (Мистецтвознавець. Львів)
Валерій Сахарук (Мистецтвознавець, куратор. Інститут проблем сучасного мистецтва) 
Олександр Соловйов (Мистецтвознавець, куратор Мистецького Арсеналу, Київ)

У рамках проекту будуть презентовані художні твори учасників.