Книга «Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво та історію» виходить українською

3 березня видавництво ArtHuss представить українське видання книги американської письменниці Бріджит Квінн «Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво та історію». Книга є Best Art & Photography Books 2017 за версією Amazon – завдяки колаборації письменниці з відомою художницею Лізою Конгдон, яка створювала ілюстрації: портрети кожної з цих геніальних жінок.

 

Усі зображення надано видавництвом

 

#неймовірні – це мисткині різних епох, від бароко до сучасності: Артемізія Джентілескі, Юдит Лейстер, Аделаїда Лабіль-Жияр, Марі-Деніз Вільє, Роза Бонер, Едмонія Льюіс, Паула Модерзон-Бекер, Ванесса Белл, Еліс Ніл, Лі Краснер, Луїз Буржуа, Рут Асава, Ана Мендьєта, Кара Вокер, Сюзен О’Меллі. Авторка розкриває не тільки їхню творчість, а й показує всі життєві перепони, які зустрічала кожна з цих (і не тільки) жінок-художниць на шляху до мистецтва.

 

Ілюстрація із книги «Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво та історію»

 

За словами перекладачки Роксоляни Свято, мистецький канон традиційно був «чоловічою територією»: «Якщо жінки й потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а  часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Ними теж захоплювалися. Їхні твори є в колекціях найвідоміших музеїв світу. Їм вдавалося творити й відстоювати себе і в найтемніші часи. Але й нині ми знаємо про них надто мало».

 

Сама ж письменниця відзначає, що «у випадку з художницями-жінками, висвітлення їхніх життєвих шляхів дає розуміння, чому у нас так мало жінок в історії мистецтва. Сексизм, насильство, расизм це тільки деякі причини, у зв'язку з якими жінкам важко стати художницями. І навіть якщо вони успішні при житті, про них швидко забувають після».

 

Ілюстрація із книги «Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво та історію»

 

Книга «Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво та історію» – один з кроків до заповнення прогалини, яка надто довго існує в суспільстві. Бріджит Квінн звертає нашу увагу не лише на геніальні роботи художниць, якими щиро захоплюється, вона у простій формі говорить про надзвичайно важливі проблеми, актуальні як декілька століть назад, так і зараз  – наприклад, сексизм або гомофобія. Історія, культура і суспільство потребують гендерної рівності. Історія, культура і суспільство потребують таких книжок, як «Неймовірні».