«Кольороландшафти» Шона Скаллі

У Нью-Йорку в галереї Cheim & Read проходить персональна виставка американського художника ірландського походження Шона Скаллі, що отримала назву «Landline».

 

 

На виставці представлено вісім нових робіт Скаллі із серії, розпочатої в 2013 році. Товсті горизонтальні барвисті смуги створюють ритмічний імпульс композиції, а взаємодія кольорів передає енергію, новітню актуальність та свободу цих творів. В основі полотен художника лежать обриси реальних ландшафтів, завдяки яким він рефлексує над особистими травмами – як фізичними, так і емоційними.

 

 

Скаллі пише маслом, іноді накладає фарбу товстими шарами. Чверть століття він розробляв та удосконалював власний впізнаваний стиль геометричної абстракції. Його живопис – неначе архітектурні конструкції, густо забарвлені кольоровими смугами. Композиційно вони нагадують таку собі різнокольорову шахову дошку.

 

 

Роботи Шона Скаллі потрапили до колекцій багатьох музеїв і галерей світу. Художник був двічі номінований на премію Тернера: у 1989-му та 1993-му роках. Персональні виставки Скаллі часто проводяться в Європі та США. 

 

 

 

Проект «Landline» виставлятиметься в галереї Cheim & Read до 4 квітня.

 

Джерело: cheimread.com