Культурні експерти Реанімаційного пакету реформ: стратегія розвитку культури від Мінкульту – фікція

Експерти групи Культура Реанімаційного Пакету Реформ піддали критиці довгострокову стратегію розвитку української культури, представлену до обговорення з громадськістю віце-прем’єр міністром і міністром культури України В’ячеславом Кириленком.

 

Ілюстрація – з офіційної сторінки РПР у Facebook

 

На думку експертів, нинішня стратегія являє собою поверхневий документ, який не охоплює значну частину проблем сфери. До того ж, документ не відображає значну частину завдань прописаних в коаліційній угоді і Президентської стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». Також представники РПР занепокоєні строками роботи над стратегією, на розроблення якої пішло менше місяця. За їхніми словами, «над подібними програмами в країнах ЄС працюють від року до декількох років».

 

«У зв’язку з вище викладеними фактами група Культура Реанімаційного Пакету Реформ закликає відповідальних за імплементацію реформ і асоціацію з ЄС, прем’єр міністра України Арсенія Яценюка, заступника глави АП Дмитра Шимківа, а також народних депутатів України звернути особливу увагу на ситуацію з реформами в культурній сфері. Розробка та імплементація Стратегії розвитку культури та Стратегії культурної політики має ключове значення не тільки для успішної асоціації з ЄС, але й для сталого розвитку країни», – йдеться в заяві групи Культура Реанімаційного Пакету Реформ.

 

Джерело: platforma-reform.org