«Культурний код міста» розшифрують в Дніпропетровську

Арт-хакатон «Культурний код міста» приїде до Дніпропетровська. Учасники події дослідять культурний контекст міста та розроблять конкретні проекти на перетині мистецтва, технологій та науки. Ці ідеї допоможуть знайти шляхи вирішення існуючих проблем та підвищать рівень взаємодії мешканців з містом. Команди матимуть 36 годин, аби розробити прототип своєї ідеї для міста та представити її на розгляд професіоналам.

 

 

Організатори події ГО «Гараж Генг» очікують, що вона стане цікавою урбан-гікам, IT-розробникам, проектувальникам мобільних додатків, дизайнерам, художникам, урбаністам та інженерам, що мають власні проекти у розвитку, або хочуть долучитися до інновацій у Дніпропетровську.

 

Впродовж 36-годинного розробницького марафону учасники працюватимуть з такими ідеями:

 

–        системи аналізу даних для дослідження культури у місті;

–        візуалізація даних та доступ до них (від даних поліції до енергоефективності у форматі real time data);

–        покращення доступу до мистецтва (створення мультимедійних експозицій, мобільних додатків для відвідування музеїв онлайн);

–        сенсорні системи моніторингу ЖКГ (організація даних, що стосуються використання води, тепла, газу та доступу містян до них);

–        екологія міста: від мобільних додатків до систем обліку насаджень.

 

Охочі реалізувати ідеї, що поєднують технології, мистецтво, науку та архітектуру зможуть попрацювати з експертами у різних сферах. Серед менторів будуть: Яніна Пруденко (Відкритий архів українського медіа-арту), Дмитро Лідер (Grammarly, Київ), Юрій Филюк («Тепле місто», Івано-Франківськ), Олександр Рижков (Poster, Дніпропетровськ), Вікторія Наріжна (книгарня-галерея «Чорна Ящірка», Дніпропетровськ), Микола Скиба (Аґенція культурних стратегій, Київ) та інші.

 

Також готується лекційно-дискусійна програма у тематичні блоки «Мистецтво і Технології», «Історія та Інновації», «Культура і Дані», «Гра і Місто».

 

Простір арт-хакатону дружній до учасників з дітьми: для маленьких дослідників буде проводитись окрема розвиваюча програма. За кожним із напрямків, – місто, технології та мистецтво, – організатори пропонують пізнавальні практичні заняття для дітей від 6 до 12 років. Клуб «Винахідник» проведе заняття з початкової роботехніки, разом з ініціативою «Дитячі географії» діти створять міський зін, а також через мистецтво будуть аналізувати простори міста.

 

Хакатон «Культурний код міста» триватиме 12-13 вересня в арт-центрі «Квартира» (Червона площа, 3; кв. 1). Його детальна програма буде оголошена найближчим часом. Стежити за нею можна на офіційній сторінці  проекту в Facebook.

 

Нагадаємо, що у червні арт-хакатон відбувся в Києві. В майбутньому «Культурний код міста» планують провести в Івано-Франківську.