Кураторки ПАРКОМУНИ розкажуть про створення експозиції

У вівторок, 27 грудня, о 19:00 PinchukArtCentre запрошує на публічне інтерв'ю з кураторами виставки «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» Тетяною Кочубінською та Ксенією Малих. Модератор  дослідниця PinchukArtCentre Катерина Яковленко

Впродовж події куратори розкажуть про те, як відбувалась підготовка виставки, як вибудовувалася експозиція та які матеріали було до неї включено. Після цього ви отримаєте змогу поставити будь-які запитання та дізнатися більше про виставку, присвячену Паркомуні.

 

Фото: PinchukArtCentre

Сквот Паркомуни існував в 1990–1994 рр., тоді молоді українські художники зайняли під майстерні нежилий будинок на вулиці Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська). З цього сквоту вийшли Леонід Вартиванов, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Дмитро Кавсан, Олександр Клименко, Максим Мамсіков, Юрій Соломко, Валерія Трубіна, Василь Цаголов і багато інших. Однак, географічний ареал «Паркомуни» не вичерпується безпосередньо сквотом. На прилеглих до нього вулицях (Ірининській та Софіївській) знаходились майстерні багатьох інших митців, які були частиною тусовки «Паркомуни». Поняття «Паркомуна» радше окреслює коло художників, модель мислення та світогляду, які визначалися позасистемністю, тотальною свободою, відсутністю будь-якого регламенту. Саме цьому унікальному явищу в історії сучасного українського мистецтва присвячена виставка «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» в PinchukArtCentre.

Захід відбудеться в експозиції на 4-му поверсі PinchukArtCentre.

Вхід вільний. Реєстрація за посиланням