Леді Гага сплагіатила французьку художницю?

Суд Франції визнав Леді Гагу не винною у плагіаті творчості художниці Орлан (Orlan). У позові французька мисткиня стверджувала, що американська співачка вкрала ідеї двох її робіт.

 

Орлан

 

За словами Орлан, Гага запозичила образ жінки з ґулями на голові для обкладинки альбому Born This Way (2011) з її інсталяції Bumpload (1989). Крім того, в одному з кліпів співачки демонструється відрубана голова, яка, за словами художниці, є плагіатом іншої її роботи – «Жінка з головою» (1996). Орлан вимагала від Гаги $31,7 млн, тобто, майже 8% прибутку від продажу альбому.

 

Фрагмент із кліпу Леді Гаги «Born This Way»

 

Однак днями французький суд відхилив позов художниці, повідомивши, що схожість між творами не може розцінюватися плагіатом лише на основі «фізичних ознак тіла чи видозміни зовнішності». В якості моральної компенсації Орлан повинна виплатити Леді Гага та її менеджменту €10000. Мисткиня вже відзначила, що збирається оскаржувати рішення.

 

Справжнє ім’я Орлан – Мірель Сюзанна Франсетт Порте. Вона взяла псевдонім у 1970-х. Нині художниця живе у Парижі та Нью-Йорку, працюючи над арт-проектами, що ґрунтуються на пластичній видозміні її зовнішності.

 

Джерело: theartnewspaper.com