Литовська художниця покаже чоловічу хореографію для перехожих

«Хореографія для чоловіка, який біжить» – перформанс художниці із Литви Еґлє Будвітітє, який відбудеться сьогодні, 18 травня, о 19:00 за сприяння Національного художнього музею України. Учасники події пройдуть за маршрутом від приміщення НХМУ (вул. Грушевського, 6) до Маріїнського парку, запрошуючи до участі перехожих.

 

 

За словами перформерки, у «Хореографії для чоловіка, який біжить» (Choreography for the Running Male) було цікавим змусити глядачів відчувати сором, хотіти втекти, – на відміну від почуттів, які викликають послідовники Харе Крішна, рухаючись у танці через усе місто. Але «чуттєвий чоловік» соромиться та почуває себе приниженим через свою кризу ідентичності, тому що давні маскулінні коди вже не діють. Чоловіки біжать і ховаються від старої ідентичності (й від системи), водночас виявляючи знаки нової ідентичності, жести та рухи, які ідентифікуються не як чоловічі або жіночі, але щось між ними двома.

 

 

Еґлє Будвітітє (Eglė Budvytytė) створює свої роботи, поєднуючи кіно, танець, архітектуру та відео-арт. Вона підкреслює імпровізаційний характер творів та важливість залученості у процес. «Мені цікаві усі типи непостійних та несподіваних подій, які стаються, коли тіло починає поводитись всупереч правилам (публічні місця, поведінкові моделі, негласні соціальні норми тощо)», – розповідає вона.

 

Проект відбудеться з нагоди виставки «Ідентичність. За завісою неозначеності», що триває в НХМУ з березня.