Материнству присвятили виставку в Мілані

Цієї середи в Мілані (Італія) відкрилася виставка «Велика Матір» («The Great Mother»). До неї увійшли 127 творів художників і художниць, об’єднаних темою материнства. Серед відомих авторів робіт – Марсель Дюшан, Луїз Буржуа, Марлен Дюма та Йоко Оно.

 

Твори Аліни Шапошніков, Марії Лессніг і Марлен Дюма

 

Виставковий простір «Великої Матері» складається з трьох жанрових секцій: «Футуризм», «Дадаїзм», «Сюрреалізм». Окреме місце в проекті займають ілюстрації богині Венери, які вперше експонувалися в 1938 р. і пов’язані з ідеєю «універсальних архетипів» Карла Юнга. Також уваги заслуговує частина виставки із творами художниць-феміністок, які здобули популярність в 1960-1970-х рр.

 

Ханна Хьох. «Батько» (1920)

 

«Це історія битви між емансипацією та традицією. Вона показує стосунки між жінками і владою протягом ХХ століття», – розповідає про виставку її куратор, Массіміліано Гіоні. У 2013 р. Гіоні відповідав за експозицію «Енциклопедичний палац» («Encyclopaedic Palace») під час Венеційської бієнале.

 

Твори Луїз Буржуа

 

«The Great Mother» триватиме до 15 листопада. Нагадаємо, що у березні в київському Центрі візуальної культури пройшов груповий проект «Материнство» зі схожою концепцією.

 

Джерело: theartnewspaper.com