Микола Білоус привезе до Вільнюса «Тільки колір»

Український художник Микола Білоус презентує у Вільнюсі проект «Тільки колір». Виставка відбудеться у двох топових галереях міста – «TITANIKAS» та «MENO NISA». Куратор експозиції – Олександр Щелущенко.

 

Микола Білоус. «Цигарка» (2015, полотно, акрил)

 

Твори Білоуса – це своєрідний український поп-арт, пропущений через призму соціалістичного мистецтва. У новому проекті художник звертається до прийому кольорової інверсії, «граючись» із трьома барвами «базового тону» – червоною, синьою та жовтою.

 

Микола Білоус. «Вітер» (2015, полотно, акрил)


«У своєму живописі Білоус звертається до західного поп-арту та його іронічних інтерпретацій у російському та українському соціалістичному популярному мистецтві. Однак, і оптимізм американських поп-артистів, і сарказм співвітчизників є чужорідним для Білоуса. Порівняно з першим та другим випадками, він є радше меланхолійним. На мистецтво Білоуса має досить сильний вплив мистецтво його покоління, пост-медіальні експресії. Незважаючи на це, йому вдалося віднайти власний шлях», – розповідає про творчість Миколи Білоуса професор Вільнюської академії Рамінта Юренайте.

 

Микола Білоус. «Декамерон» (2015, полотно, акрил)

 

Подивитися на роботи Миколи Білоуса у Вільнюсі можна буде 24 та 25 вересня.