Мінін виставить фото Лондона, Нью-Йорка та Донецька

Відомий сучасний український художник Роман Мінін відкриває виставку фотографій «T M Z and other» 31 травня о 19:00 в арт-просторі Unlimited Art Foundation (м. Київ; провулок Лаврський, 7). У знімках митець покаже свої асоціативні враження від різних міст світу, серед яких, зокрема – Лондон, Нью-Йорк і Донецьк.

 

 

Основою експозиції стала серія фотографій-вражень  про Лондон з проекту «T M Z». Лондон, кольору віскі та золотих монет, наповнений білим холодним димом респекту. За враженнями художника це мекка та секта одночасно. Це зона відчуження тих, хто може купити собі респект від усіх інших.  Все статично, навіть білий дим, що підіймається над відомими спорудами. Краса без ілюзій та душі. Це підтверджують інсталяції у вигляді великої ржавої діжки з незрозумілою рідиною, замість води Темзи та оригінальний акваріум, де замість риб знаходиться паровоз.

 

Фото-роботи, присвячені Донбасу – це інше авторське поетичне висловлювання, наповнене своїми образами та асоціативним рядом. На перший погляд роботи чудернацькі, з похмурим пострадянським  фоном, який навіть не хочеться розглядати, на відміну від архітектурних прикрас Лондона. Але саме на цьому темному тлі розгортаються зворушливі історії людського буття, наповнені кольоровими спалахами емоцій, що розбурхують душу.

 

Вінчає експозицію відео-інсталяція «Сонце Нью-Йорка» - велике живе жовте коло – світло свободи чи жага здійснення американської мрії? Кожен вирішує сам.

 

«Фото-роботи Романа Мініна, на мій погляд,  заслуговують  окремої уваги.  Це не фотографія у звичайному розумінні цього слова. Це витвір мистецтва. Це художне висловлювання, нова оригінальна арт-естетика, наповнена філософським змістом», – розповідає про виставку Тетяна Міронова, засновник Unlimited Art Foundation.

 

Роман Мінін народився в 1981 році в Донецької області. Закінчив Харківську академію дизайну та мистецтва. Організував Фестиваль стріт-арту в Харкові та очолював програму «Ізоляція в міському просторі» у донецькому центрі сучасного мистецтва «Ізоляція» в 2012-му. Один із провідних українських художників сучасності. Представляє Україну на багатьох міжнародних виставках та фестивалях. Роботи художника останніх кілька років активно продаються на світових аукціонах.