Мистецтво у кредит

Стартап Art Money, започаткований минулого року в Австралії, пропонує людям кредити на колекціонування творів мистецтва. Виступаючи посередником між покупцем і галереєю, компанія дозволяє позичальникам розраховуватися поетапно, окремими платежами. Переваги від такої взаємодії відчувають усі учасники процесу, адже покупцеві це дає змогу не лякатися великих чисел у рахунку та забрати придбаний арт-об'єкт додому вже після першого внеску. Галерея, в свою чергу, отримує гроші — повну вартість твору мистецтва — одразу, таким чином, позбуваючисть подальших клопітких стосунків з покупцем.

 

Стенд Art Money на ярмарку EXPO Chicago. Фото: Brian Griffin

 

Запит на кредит можна подати онлайн, на сайті стартапу. Проблем із клієнтами молода компанія поки не мала, втім, її засновник і генеральний директор Пол Бекер (Paul Becker) визнає, що така ситуація колись та має виникнути. У такому разі Art Money має право забрати в боржника придбаний ним твір мистецтва.

 

Наразі компанія активно облаштовується в Нью-Йорку та вже почала співпрацю з кількома місцевими галереями (James Fuentes, Cristin Tierney, Galerie Lelong).

 

Джерело: artsy.net