Митці Галичини та Харківщини попрацюють разом

8 червня о 13:30 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ; вул. Хрещатик, 2) представлять мистецький форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт». Протягом декількох тижнів від серпня до вересня  живописці, графіки, муралісти, кінематографісти, архітектори, мультиплікатори з Галичини та Харківщини будуть творити разом, аби показати на ньому спільний проект.

 

 

Основна частина Форуму відбудеться з 4 по 18 жовтня та включатиме в себе виставки, літературні зустрічі, школу перформансу, театральні вистави, кінопокази і зустрічі з режисерами, концерти, лекції та дискусії. Загалом Форум передбачає близько 80 подій. Програма форуму є результатом співпраці провідних кураторів, митців та інституцій з Галичини, Києва та Харкова. До форуму також долучаються сусідні держави, які впливали на формування культурного ландшафту Галичини (Польща, Чехія, Угорщина, Австрія) та авторитетні дослідники і представники інституцій з інших країн (США, Німеччина, Ізраїль, Бельгія), з метою передати досвід досліджень та налагодження взаємовідносин у розділених спільнотах засобами культури та мистецтва.

 

«Форум “ПогранКульт: ГаліціяКульт” – це платформа діалогу Сходу і Заходу, де налагоджуються міцні культурні зв’язки між Галичиною і Слобожанщиною, де обговорюються спільні досвіди, створюється новий міжрегіональний креативний контент. Ми прагнемо засобами  мистецтва, співпраці та спілкування  об’єднати Україну і дати привід пишатися її культурним багатством та різноманітністю», – повідомляють організатори.

 

«ПогранКульт…» є новим проектом благодійного фонду «Мистецькі Надра». Він відомий організацією форуму «ДонКульт» у Києві (2014) та Львові (2015).