Міжнародні експерти розроблять план культурного розвитку міста Косів

Українське місто Косів (Івано-Франківська область) стало переможцем ініціативи "Креативні міста і регіони", у рамках якої міжнародні експерти створять план культурного розвитку регіону та допоможуть підвищити його креативний потенціал та туристичну привабливість. У рамках програми "Креативні міста і регіони" фіналісти отримають конкретний план дій для розвитку місцевих креативних індустрій.

 

Косів, вид на центр міста
Фото: karpaty.life 


Косів — це мальовниче місто на Гуцульщині, відоме своїми ремісниками, а також збереженням національних традицій вишивки, кераміки, ткацтва і кування. У місті також працює Інститут декоративно-прикладного мистецтва, який приваблює студентів з усієї України. Поруч з містом діють креативні простори "Хата Майстерня" і "Дідова хатчину".


Косів, як і інші фіналісти, був відібраний з числа 84 заявок (6 країн). Проект ініціювала Програма ЄС і Східного партнерства "Культура і креативність". Він орієнтований на підвищення креативного і культурного потенціалу в малих і середніх містах і регіонах країн Партнерства.

 

Панорама Косова
Фото: karpaty.life 


Відібрані міста отримають такі переваги, як аналіз культурних і креативних ресурсів, індивідуальний план розвитку сектора, промоцію в регіоні Східного партнерства та можливість працювати з міжнародними експертами.


Мета проекту — за допомогою реальних кейсів, підвищити обізнаність серед жителів, місцевих адміністрацій і підприємців про значення культури та креативних індустрій для соціального і економічного розвитку в малих і середніх містах і регіонах.

 

* * *

Програма ЄС і Східного партнерства "Культура і креативність" покликана забезпечити підтримку культурних та креативних індустрій, а також сприяє збільшенню їхнього внеску в стійкий гуманітарний та соціально-економічний розвиток в Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.