«Монохромний Пікассо» Хеімо Зоберніг

На третій персональній виставці Хеімо Зоберніга в паризькій галереї Chantal Crousel представлено ряд нових картин художника і серію його старих робіт на папері. Зоберінг працює з різними засобами творчого вираження – із відео, живописом, скульптурою, інсталяцією, архітектурою та дизайном. Двовимірні твори Хеімо передають його зацікавлення фундаментальним живописом як мистецьким середовищем.

 

 

У картинах Зоберніга легко віднайти відголоски його численних джерел натхнення – від провідних рухів і течій у мистецтві ХХ століття (абстракціонізм, мінімалізм, концептуалізм) до монохромних кольорів і рухів.

 

 

 

 

На виставці представлено роботи, які були частиною композиційної еволюції художника протягом декількох років. У 2011 році в Цюріху Зоберніг відвідав виставку Пабло Пікассо. Він залишився у захваті від внутрішньої свободи робіт іспанського художника, його грою з абстракціями, фігурами та жестами. Після перегляду творів Пікассо в його картинах почала проявлятися підвищена експресивна складність.

 

 

 

У нових роботах митець відходить від скупих монохромів до пухких ліній. Сітка, притаманна «ранньому» Зобернігу, тут майже зникає. До кольорової палітри додалися металеві тони та флуоресцентні кольори.

 

 

 

 

Поряд з картинами на виставці представлено безліч робіт Зоберніга на папері. Найперші з них створені між 1984-м і 1990-м роками. Ці роботи досліджують абстракцію, спираючись на мінімалістичну художню лексику. Вони створені гуашшю, клейкою стрічкою та за допомогою графіки.

 

 

Хеімо Зоберніг є ключовою фігурою австрійської арт-сцени і одним з провідних художників свого покоління. Він брав участь у численних виставках і бієнале у всьому світі, а його роботи представлялися у багатьох музеях і художніх галереях Європи. Цьогоріч Хеімо Зоберніг представлятиме Австрію на 56-й Венеціанській бієнале.

 

Експозиція Хеімо Зоберніга виставлятиметься в галереї Chantal Crousel до 11 квітня.

 

Джерело: artaddict.net