Музей Метрополітен опублікував 375,000 зображень творів у мережі

У рамках ініціативи Open Access (англ. вільний доступ) нью-йоркський Музей мистецтв Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) розмістив більше 375,000 зображень в мережі на умовах Creative Commons, тобто у вільному доступі для всіх охочих. Відтепер зображення, які Музей зберігає на ресурсі Wikimedia, підлягають вільному перегляду й використанню, без будь-яких авторських обмежень.

 

 

Музей мистецтва Метрополітен — художній музей США, заснований в 1870. У музеї представлені пам'ятки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Стародавніх Єгипту, Греції та Риму, країн Західної Європи (Італії, Франції, Фландрії, Голландії, Англії, Німеччини та ін.), Близького і Далекого Сходу. У 1924 відкрито відділ американського мистецтва.

 

 

Відшукати зображення можна на сайті Музею.

 

Попри те, що подібна практика вже не є новою для провідних світових музеїв, й те, що багато творів сучасних митців не потрапило до архіву через обмеження авторського права, програма Open Access ознаменувала новий прецедент в історії оцифрування архівів. За словами директора музею, Томаса П. Кемпбелла, музей "тепер стає найбільшою і найрізноманітнішою в світі колекцією у відкритому доступі".

 

Джерело: artnews.com