Музей російського мистецтва і «Триптих Арт» покажуть «мінливість вод»

Київський національний музей російського мистецтва і галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляють персональну виставку Валерія Шкарупи – «Вибране. 2010-2015». В експозиції представлені знакові роботи художника, створені протягом п’яти років.

 

Валерий Шкарупа. «Фреска» (2009, полотно, левкас, акрил, олія)

 

«Нефігуративні полотна Валерія Шкарупи – метафізичне нагадування  про джерела планетарного буття. Він пише води у їх мінливості та у постійному рухові. Глядач занурюється у вибагливий декоративізм та плинність водоростей, у потоки сонця, яке гаряче нагріло мілини біля берега. Художник відчиняє перед глядачем стулки мушлі та дарує нам перлину, яка мерехтить під зеленим шаром води...Нефігуратив із його сюжетною неокресленістю найбільш відповідає потребі вмістити у полотні суму роздумів, почуттів, ледь вловимих імпульсів художника. Безсюжетна композиція, відкрита для діалогу із глядачем, з його фантазією, дає змогу навіяти думки про першосутності-пракультури», – розповідає про творчість Валерія Шкарупи Ольга Петрова.

 

Валерій Шкарупа. «Присвята Ротко» (2008, полотно, левкас, акрил, олія)

 

Валерій Шкарупа народився в 1950 р. в Сумах. Працює в техніках левкасу, живопису, графіки та в кераміці. Роботи художника зберігаються в Київському музеї сучасного мистецтва, Сумському художньому музеї, Калінінградській художній галереї, Шевченківському національному заповіднику в Каневі, Центрі сучасного мистецтва «Совіарт», Запорізькому художньому музеї, Чернігівському музеї сучасного мистецтва, Muzeum Fur Gestaltung в Цюріху (Швейцарія), Staatliches Muzeum Schloss Burgk (Німеччина), а також у приватних колекціях – у Вірменії, Італії, Німеччині, Ізраїлі, Швейцарії, Франції, Канаді, Єгипті, США.

 

Валерій Шкарупа. «Тайська вежа» (2007, полотно, левкас, акрил, олія)

 

Вернісаж «Вибраного…» Валерія Шкарупи відбудеться 16 жовтня о 18:00 за адресою: м. Київ; вул. Терещенківська, 9. Відвідати виставку можна до 25 жовтня в усі дні крім понеділка та четверга з 10:00 до 18:00.