Музі Сальвадора Далі, Галі, присвятили виставку в Барселоні

Кохана і муза Сальвадора Далі, Єлена Дияконова, знана як Гала, стала центральною фігурою виставки, що відкрилася в Барселоні. Виставка зобразить Галу як визначну особу у творчій кар'єрі художника.


Пепе Серра, куратор Національного Художнього музею у Каталонії, де представлено виставку, підкреслив, що Гала грала важливу і активну роль у сюрреалістичному "креативному, тривалістю у все життя" художньому проекті митця.

 

Гала в капелюшку від Ельзи Скіапареллі, створеному за дизайном Сальвадора Далі, 1938

Фото: artdaily.com


Виставка "Гала Сальвадор Далі" налічує більш ніж 300 робіт із 18 музеїв і колекцій. Центр Жоржа Помпіду у Парижі і Музей Сальвадора Далі у Флориді є одними з них. Виставка включає картини і замальовки Далі, які зображають Галу, а також предмети їхнього приватного життя — листи, листівки, фото, одяг, тощо.


Гала народилася в 1894 році у родині інтелектуалів, що походили з Казані, і провела своє дитинство в Москві. Згодом вона оселилася у Швейцарії, де познайомилася із французьким поетом Полем Елюаром, із яким переїхала до Парижу. Там вона народила доньку.


Гала була коханкою німецького художника Макса Ернста і музою фотографів, зокрема, Сесіла Бітона. 


Її життя змінилося, коли вона зустріла Далі в 1929 році. Пара згодом одружилася і була нерозлучною аж до смерті Гали (1982 рік).


"Гала відігравала значнішу роль у творчості Далі, ніж прийнято вважати,— зазначає кураторка виставки, Естрелла де Дієго. — Вона творила, продукувала ідеї і думала як Далі".

 

Джерело: artdaily.com

 

Переклала Ольга Ярмак