На благодійному фестивалі SHEVAFEST презентують проект #freeshevchenko

Під час благодійного фестивалю SHEVAFEST в м. Каневі 7 липня відбудеться прем’єра документального мультимедійного шоу #freeshevchenko.

 

Хто він? Поет чи художник? Ікона чи модерніст? Легко чи важко йому було жити? Який він, справжній Шевченко попри всі стереотипи, які нам нав’язані ідеологічними міфами?

 

Мультимедійне документальне шоу #freeshevchenko змушує нас зануритися в пошуки відповідей на ці питання. Воно розкриває нам зовсім іншого Шевченка – художника та поета європейського контексту та значення, невідомого власне в самій Україні, попри розтиражований образ батька Кобзаря, та пам'ятники по всій країні.

 

 

#freeshevchenko – новий сучасний формат презентації документального розслідування: перформанс-шоу, що поєднує в собі факти дослідження, графіку та картини Шевченка з музикою Бетховена, ЛІста, Леннона та Курта Кобейна, Романа Коляди та Джакомо Россіні.

 

Автори використовують живе виконання музики в поєднанні з прямою мовою самого поета та його сучасників, розповідають маловідомі факти і історії, що розкривають особистість та допомагає осмисленню постаті Шевченка через сучасні дослідження та тексти.

 

Одним з головних елементів вистави є графіка, що на годину занурить нас у відчуття епохи життя Шевченка.

 

Проект був задуманий і  розпочатий режисером Євгеном Степаненком чотири роки тому до війни, і після його повернення з фронту реалізований разом з композитором та автором Романом Колядою та художником Ксенією Шинкарук разом з спеціалістами Національного музею Тараса Шевченка, разом з нашими консультантами Тетяною Чепель Калініною,  Михайлом Назаренком, Ірою Ігнатенко, Юрієм Макаровим.

 

«Це вистава і не вистава. Це історія і не історія. Це – #freeshevchenko.


Надто багато смислів хочеться вкласти у 55 хвилин сценічного часу.  За такий час ми не встигнемо запропонувати нікому з вас готових рішень – "хто такий Шевченко". Але от "закинути гачків", приводів для асоціацій чи висновків – оооо, цим ми вас спробуємо нафарширувати по максимуму», – коментує один із авторів проекту, Роман Коляда.

 

Вистава присвячена бранцям Кремля, кошти від вистави будуть спрямовані на благодійні цілі: добудову Шевченківського центру в м. Каневі.

 

«Наша мета – повернути Канів на туристичну мапу світу. І завершення будівництва сучасного шевченківського культурного центру – лише перший крок на цьому шляху», - коментує організаторка форуму та фестивалю, президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна.

 

Детальніше про фестиваль 

 

Квитки

 

Всі кошти від продажу квитків цього року підуть на добудову шевченківського культурного центру.