На форумі в Києві поговорять про те, як вивести країну з гуманітарної кризи

Art Ukraine Foundation запрошує до участі у міжнародному громадському форумі «Let’s Create Our Future Together», який відбудеться 14 червня, з 16:00 до 18:00, у приміщенні закинутого дитячого басейну «Чайка» (вул. Тимофія Шамрила 2). 

Головна тема Форуму – гуманітарний дефолт як загроза національній безпеці України. 

Серед завдань Форуму:
- акцентування на визначенні головних орієнтирів та стратегії розвитку українського суспільства в найближчі 50 років;
- обговорення дієвого інструментарію для виведення країни з гуманітарної кризи на прикладі світового досвіду;
- реформа в гуманітарній/соціокультурній сфері як один із пріоритетів державної політики. 

 

 

Формат Форуму – публічний діалог між громадянським суспільством, міжнародною спільнотою, бізнесом і владою. 

Модератори – Катерина Смаглій та Пітер Залмаєв 


Серед запрошених гостей лідери громадської думки, дипломати, митці, соціологи, політологи, представники влади. Форум відкриє мер м. Києва – Віталій Кличко. Серед спікерів Форуму: Посол ЄС в Україні – Х’юг Мінгареллі, Представник УВКБ ООН в Україні – Пабло Матеу та ін.

Форум «LET’s CREATE OUR FUTURE TOGETHER» проходить в рамках громадської ініціативи #SOSмайбутнє, яка має на меті спільними зусиллями громадян відновити та модернізувати соціокультурну сферу країни. Саме тому, невипадковим є вибір місця його проведення. Однією з перших на платформу #SOSмайбутнє до нас потрапила світлина напівзруйнованого басейну «Чайка». Місце, де нещодавно тренувалися та оздоровлювалися тисячі дітлахів з мікрорайонів Сирця, Нивок та Лук’янівки, сьогодні стало прихистком для наркоманів та безхатченків. Цей басейн може і має бути відновленим. Цього прагнемо не лише ми. 

 


«Найстрашніше, що ситуація з басейном "Чайка" є типовою для усієї країни. Саме таким є стан більшості об’єктів соціокультурної сфери України, які, по суті, є залишками радянської інфраструктури – знищеними чи морально застарілими. Найжахливіше, що за часів незалежності, виросло ціле покоління українців, позбавлене можливості повноцінного розвитку власного потенціалу. І ми маємо важкі наслідки: країна є лідером у Європі з дитячого алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії. Завжди, посилаючись на брак коштів, культурні очільники різних каденцій намагаються не помічати, як з культурного ландшафту країни зникають сотні замків, фортець та церков. Відсутність культурної політики веде країну до небезпечного рубікону. Платформа #SOSмайбутнє, в рамках якої і оголошена так звана «народна інвентаризація», дозволяє збагнути реальний стан пам’яток, об’єктів національного значення, спортивної та культурної інфраструктури та, в цілому, ставлення держави до розвитку власного суспільства. Ми створюємо платформу заради реальних справ, яка має на меті, об’єднавши зусилля громад, бізнесу, влади та міжнародних організацій, формувати культурну, освічену, здорову, а значить сильну й непереможну країну», – Наталія Заболотна, автор ініціативи #SOSмайбутнє.

Акредитація ЗМІ


Акредитація Гостей Форуму


Стати волонтером

 

Фейсбук