На Frieze виставили скульптури в пам’ять про розстріл шахтарів

Південноафриканський художник Гарун Ганн-Селай підготував виставку скульптур у Лондонському Регент-парку в пам'ять про стрілянину в Марікані у 2012 році, що викликало неабиякий резонанс учора, на 6 річницю трагедії. Уся робота, яка є частиною Frieze Sculpture (до 7 жовтня), була встановлена раніше цього тижня: 17 безголових, литих із бронзи фігур, що стоять на колінах, складають єдину композиції під назвою Senzenina (2018). «Відбулася невелика затримка, тож остаточна установка була закінчена лише учора», – коментує прес-секретар Галереї Гудмана, менеджер скульптора.

Гарун Ганн-Селай, Senzenina. ©  Goodman Gallery

Фото: www.theartnewspaper.com


Senzenina символізує 34 шахтарів, убитих 16 серпня 2012 р. Перед цим чоловіки зібралися на великому пагорбі, що називається Марікана, в Лонмінській шахті біля Преторії, де вони страйкували через заробітню плату в £700 за місяць. Поліція Південної Африки відкрила вогонь по протестувальниках; 78 робочих постраждало. Загалом, композиція відображає шахтарів, що присіли на землю власне перед моментом розстрілу.


 «Я вважаю, що історія не менш важлива, ніж робота, на яку вона посилається й уроки, які ми можемо винести з цієї трагедії. Основний посил роботи – втілити історію у фізичну форму, мову досвіду та мову візуального, яка зможе вражати», – говорить Ганн-Селай, скульптор.

Гарун Ганн-Селай, Senzenina. Експозиція Галереї Гудмана на  Frieze Sculpture 2018.  © Stephen White. Courtesy of Stephen White/Frieze

Фото: www.theartnewspaper.com


Він сподівається, що експозиція Senzenina в Регент-парку матиме «глибший резонанс», оскільки власник шахти Марікана, Лонмін, перебував у Лондоні. «Цей жест стане промовистим як для британської, так і для інтернаціональної аудиторії, він демонструє мультинаціональну проблему тяглості неоколоніальних зв’язків, які важко викорінити», – каже скульптор.


Робота має 4 версії: два її варіанти виконані з особливого пластику й оцінені у $150,000, інші дві – бронзові й коштують по $275,000. «Основою діяльності Ганна-Селая як громадського активіста і скульптора є виставлення цих робіт у публічному просторі», – коментує прес-секретар галереї. Senzenina вже експонувалась цього року в Нью-Йоркському Новому Музеї.

 

Джерело: www.theartnewspaper.com