На «Київській школі» відтворять «психотехніку тортур»

9 вересня в рамках арт-проекту «The School of Kyiv» презентують інсталяцію політичного іспанського художника Педро Х. Ромеро «La Cheka», засновану на історичному архіві (Archivo F.X.), над яким художник працює з 1999 року. Пезентація відбудеться о 19:30 у «Vozdvizhenka Arts House» (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32).

 

Педро Х. Ромеро. «La Cheka»

 

В своїй інсталяції Педро Х. Ромеро відтворює авторську психотехніку тортур Альфонсо Лавренчич. Французький художник і архітектор словенського походження, студент Баугаусу, анархіст Лавренчич винайшов так звані «кольорові клітки» – спеціальні камери катування для франкістів, які використовувала Республіканська поліція під час Громадянської війни.

 

Архітектор спроектував «La Cheka» у 1937 році в Барселоні, спираючись на текст роботи Кандинського «Про духовне в мистецтві». Кожна з таких «психотичних» камер виглядала, як авангардистська інсталяція. В них використовували ряд дадаїстських формальних елементів та елементи геометричної абстракції як один з методів психічного катування.

 

Окрім твору  «La Cheka» у галереї експонуватимуться багато текстів, фотографій та відео, покликаних якомога об’ємніше відновити історичний факт. В рамках проекту також планується зустріч з Педро Х. Ромеро, лекції та багато інших тематичних заходів, які будуть проанонсовані окремо.

 

Експозиція «La Cheka» триватиме до 1 листопада.