Національний форум «Донкульт – Мистецькі надра» у Києві

З 28 жовтня по 11 листопада у київському музеї «Духовні скарби України» (Київ, вул. Десятинна, 12) триватиме Національний форум «Донкульт — Мистецькі надра». Він присвячений культурі та мистецьким здобуткам Донбасу та має на меті створити позитивний імідж цього регіону, продемонструвати потужний інтелектуальний та культурний потенціал. 

 

В рамках форуму протягом двох тижнів відбудеться близько 80 подій з різних видів мистецтва образотворчого, літератури, кіно, музики, театру. Урочисте відкриття «Донкульту…» відбудеться 28 жовтня о 18:00.

 

У виставковому проекті буде представлено близько 200 творів візуального мистецтва ХІХ-ХХІ століть. Серед них роботи художників А. Куїнджі, П. Кончаловського, Р. Мініна та арт-групи «Мурзилки».

 

С. Колесников

 

Концертна програма презентує композиторів класичної, експериментальної та барокової музики. Зокрема, симфонічні музиканти виконають твори С. Прокоф’єва та містерію видатної сучасниці В. Польової. Також відбудеться музично-театральний перформанс «pOST bLOCK» і виступ Сергія Жадана з гуртом «Собаки в космосі».

 

На літературних читаннях «Донкульту…» прозвучать твори Василя Стуса, Володимира Сосюри, Сергія Жадана та Ірен Роздобудько. Відвідувачі матимуть змогу зустрітися з сучасними митцями та літераторами, прослухати їхні лекції та взяти участь у професійних дискусіях.

 

В кінопрограмі форуму можна буде переглянути класичні українські стрічки (Дзиґа Вертов «Ентузіазм. Симфонія Донбасу», М. Главоггер «Смерть робітника») та експериментальні фільми сучасних режисерів.

 

В рамках форуму «Донкульт Мистецькі надра» буде створено комунікаційний майданчик для обговорення питань, пов’язаних з функціонуванням культурної сфери регіону, для осмислення гуманітарних причин та наслідків подій, що нині відбуваються на Сході, визначення стратегії та методів протидії.

 

Н. Попов

 

«Ми сьогодні вбачаємо найбільшу цінність у згуртованих діях художньої спільноти задля пошуку відповідей на актуальні питання, що наразі цікавлять все українське суспільство: як жити далі в країні, один з регіонів якої переживає гуманітарну катастрофу», розповідає про мету Національного форуму «Донкульт Мистецькі надра» одна з його організаторок, співзасновниця Аукціонного дому «Корнерс» Ольга Сагайдак.

 

Вхід на всі заходи форуму вільний та передбачає можливість для благодійних внесків. Зібрані кошти стануть уставним фондом благодійної організації, діяльність якої буде спрямована на:

  • допомогу культурним інституціям, що постраждали внаслідок гуманітарної катастрофи;
  • організацію культурологічних мистецьких форумів, що виявлятимуть і демонструватимуть мистецькі надра різних регіонів України;
  • розробку культурно-просвітницьких програм, спрямованих на популяризацію культурних інституцій (музеїв, бібліотек, театрів тощо).