Національний художній музей згадає про ідентичність під час революції

«Ідентичність: за завісою неозначеності» – нова виставка у Національному художньому музеї України, що стартує 18 березня. Художники з України, Латвії, Литви, Естонії, Ісландії, Швеції, Данії, Фінляндії та Норвегії поміркують на тему ідентичності, а працівники НХМУ згадають про роботу музею під час «Революції гідності» на Майдані 2013-2014 рр.

 

Ілюстрація до проекту

 

Організатори – про проект:

 

«Для багатьох співробітників Національного художнього музею України події зими 2013-2014 стали випробуванням. Через постійну тривогу, через неможливість займатися улюбленою справою, через вимушений щоденний контакт з людьми, від яких іде загроза, через цинізм і безпорадність влади, через великі спільні втрати...Але виходом з потрясіння стало повернення до професійної діяльності. З єдиною різницею – тепер щоразу запитуючи себе: “Чи гідні наші дії тих, хто пожертвував собою заради майбутнього?”.

Але, щоб іти вперед, суспільству потрібні позитивні смисли. Що, як поглянути на подвиг Небесної Сотні не як на жертву, а як на внесок? Найкоштовніший і найпотужніший внесок у проект “Україна”. Адже люди, які вийшли в Україні на барикади, прагнули кращого життя і справедливості, а поруч із цим шукали відповіді на запитання “Хто ми?”, “Звідки?”, “Куди і заради чого прямуємо?”. Запитання лишились відкритими, і відповіді на них ми маємо шукати спільно. Музеї є тими майданчиками, де у контакті публіки та колекцій відкриваються і творяться смисли; тож у нас не лишається іншого шляху, як щоденно вкладатися у проект, основою якого стало найдорожче – людське життя і гідність».

 

Експозицію можна буде відвідати за адресою: м. Київ; вул. Грушевського, 6.