«Не бійтесь галерей»: український переклад нової книги Ґрейсона Перрі

Книга «Не бійтесь галерей» — це справжній «посібник із виживання у світі мистецтва» від одного з найвідоміших британських художників сучасності Ґрейсона Перрі. Переклад книги українською мовою у серії «UkrainianArtBook» представило видавництво ArtHuss.

 

Художник запрошує нас у світ мистецтва і стверджує, що мистецтво під силу зрозуміти й оцінити кожному. Це захоплива, філософська і дуже особиста мандрівка, сповнена британського гумору, з іронічними ілюстраціями, в якій разом із Ґрейсоном Перрі можна пошукати відповіді на непрості запитання: що таке «гарне» і що таке «погане» мистецтво? Як перевірити, чи можна вважати «мистецтвом» конкретний твір? Чи здатне мистецтво шокувати нас — чи ми вже все бачили раніше? І, зрештою, як воно — бути сучасним митцем? Для всіх, хто хоч раз у житті переступав поріг арт-галереї. Для всіх, хто досі не наважувався цього зробити.

ArtHuss


Оформити передзамовлення книги «Не бійтесь галерей» за спеціальною ціною — 170 грн. можна за посиланням.

 

З нагоди виходу книги, видавництво ArtHuss розпочинає серію зустрічей із засновниками галерей в надії, що ми всі разом пропрацюємо свою «артофобію». 

Перша зустріч відбудеться із засновницею галереї ЦеГлинаАрт Олесею Дворак-Галік. Зустріч пройде 27 жовтня у простір «ЦеГлинаАрт», за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 2В. Початок о 18.30.

 

* * *

Ґрейсон Перрі (народився 1960 року) — один із найвідоміших британських художників. Працює з традиційним, утилітарним мистецтвом — керамікою, гобеленами, вишивкою, на яких розміщує нетипові для цих форм сюжети: сексуальність, насильство, соціальні контрасти. Часто у власних картинах переосмислює старовинні й відомі полотна. 2003 року Перрі здобув одну з найпрестижніших у Британії мистецьких нагород — премію Тернера. Opus magnum художника — проект “Мистецтво дрібних відмінностей”[1] : шість гобеленів і документальний фільм про соціальні класи Великобританії; на початку 2017 року ці роботи виставлялися в Україні. Ґрейсон Перрі відомий також тим, що любить одягати жіночий одяг, у якому часто з’являється на світських заходах.