НХМУ презентує спільний проект Ралко та Буднікова — серію арт-видань

11 лютого о 17.00 в Національному художньому музеї України відбудеться презентація трьох арт-видань: «Київський щоденник» (Влада Ралко), «Замість документа» (Володимир Будніков) та «Лінія розмежування» (Влада Ралко, Володимир Будніков). Це не просто альбоми чи каталоги, це своєрідна форма підручників з історії, в яких у незвичний спосіб представлена художня точка зору на трансформації, що відбуваються сьогодні з країною та суспільством.

 У книжках митців представлені їхні роботи на папері, над якими вони працювали більш ніж три роки. Це певна монументальна документація, роздуми про мову митця, про те, як він може висловлюватися у надзвичайній ситуації. У рамках презентації відбудеться дискусія з художниками у форматі бесіди, де кожен охочий зможе поставити запитання та поспілкуватися з митцями.

 

«Від початку новітньої історії українського супротиву, війни та кризи темп малювання набув великої щільності, великі часові проміжки, що розділяли раніше окремі серії, практично зникли —  таким чином саме малювання стало чимось на кшталт щоденникових записів і набуло рис документа… — розповіла Влада Ралко в інтерв'ю Art Ukraine. — Виникла необхідність зібрати, розташувати у хронологічному порядку та роздивитись відповідально повний корпус цих малюнків…»

 

Більше про проект читайте в розлогому огляді Катерини Рай.