НХМУ прийме виставку восьми посольств

З’явилися подробиці про міжнародну виставку «Ідентичність. За завісою неозначеності», яка розпочнеться 18 березня в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6). У ній візьмуть участь художники як з України, так і з північно-балтійських країн, а експозицію доповнить освітня програма.

 

Робота Еґлє Будвітітє. Тут і далі – твори з «Ідентичності...»

 

«Цією виставкою ми хочемо переглянути поняття ідентичності, підкреслюючи його різноманітні аспекти і заохотити підхід до національних, політичних, територіальних, соціальних та гендерних питань з позицій ідентичності. Ми переконані, що художники є проникливими перекладачами контексту і коментаторами ситуації, які здатні виявити і нанести сітку змін на нинішню мапу світу швидше за будь-кого іншого, і вони не злякаються зазирнути за завісу неозначеності, в якій травми минулого і туманність майбутнього сплетені в єдине ціле», – зазначає Солвіта Кресе, директорка Латвійського центру сучасного мистецтва і кураторка виставки.

 

Матс Адельман. «Шведський ліс»

 

Учасники проекту: Роман Мінін (UA), Відкрита група (UA), Леся Заяць (UA), Маттс Лейдерстам (SWE), Меріч Алґюн Рінґборґ (SWE), Матс Адельман (SWE), Йуар Нанго (NO), Проект Stitch (NO), Ане Йурт Гютту (NO), Естер Флекнер (DK), Гудрун Хасле (DK), Каллє Хамм і Дзаміль Камангер (FIN), Теллерво Каллейнен (FIN), Біта Разаві (FIN), Анна Айзсилніеце (LV), Іева Епнере (LV), Катріна Неібурґа (LV), Танел Рандер (EST), Крістіна Норман (EST), Фло Касеару (EST), Арнас Анскайтіс (LT), Еґлє Будвітітє (LT), Крістіна Інчюрайтє (LT), Габріела Фрідріксдоттір (IS).

 

Фло Касеару 

 

Паралельні події «Ідентичності…»:

 

19 березня (субота), 14:00 – екскурсія виставкою з художниками і куратором (англійською).

 

20 березня (неділя), 13:00 – «Шукаючи і приховуючи. У пошуках спільного і відмінного в ідентичностях країн Півночі, Балтії та України». Дискусія за участю художників в Українському кризовому медіа-центрі (Український Дім; вул. Хрещатик, 2).

 

Леся Заяць

 

Проект організовано у співпраці з Посольством Королівства Данія, Посольством Естонії, Посольством Ісландії, Посольством Латвії, Посольством Литви, Посольством Норвегії, Посольством Швеції та Посольством Фінляндії в Україні. Комунікаційний партнер: Український кризовий медіа-центр.

 

Виставку «Ідентичність. За завісою неозначеності» ми анонсували в лютому.