Новий музей США присвятять американсько-африканським стосункам

Цього вересня у Вашингтоні (США) відбудеться довгоочікуване відкриття Національного музею африкансько-американської історії. Робота над створенням закладу розпочалася ще у 2003-му.

 

Частина будівлі Національного музею африкансько-американської історії

 

Експозиція музею складатиметься з трьох частин: «Рабство та свобода» («Slavery and Freedom»), «Захист свободи, визначення свободи: Ера відділення 1867-1968» («Defending Freedom, Defining Freedom: Era of Segregation 1876-1968»), «Зміни в Америці: 1968 і після» («A Changing America: 1968 and Beyond»). Перша говоритиме про найбільш болісний етап американсько-африканських стосунків не через відкриту документацію, а тонкими натяками, презентуючи, наприклад, прилади для підняття вантажу на рабовласницькі судна. Однією з віх для другої стало вбивство 14-річного темношкірого Емметта Тілла у штаті Міссісіпі в 1955 році. Останній розділ експозиції висвітлить діяльність Мартіна Лютера Кінга та подальший рух за рівноправність темношкірих.

 

Дизайн будівлі американсько-африканського музею розробив архітектор із Танзанії Девід Аджає (David Adjaye). Він символізує давню африканську статуетку та асоціюється з жіночими руками, здійнятими до небес.

 

Джі Банч ІІІ на фоні музею

 

«Ми точно не збираємося догодити всім», – розповідає про музей його директор, Джі Банч ІІІ (G. Bunch III). – «Ми хочемо переконатися, що ви відчуєте біль рабства, але в той же час підходимо до проблеми глибше, намагаючись знайти відповідь на запитання: чому одна група людей чинила таке над іншою?».

 

Джерело: nytimes.com