Новий закон проти відмивання грошей вдарить по арт-ринку Швейцарії

З грудня 2014 року парламент Швейцарії працює над законопроектом, який повинен посилити протидію відмиванню грошей. На думку експертів, правова норма може не найкращим чином вплинути на продажі творів мистецтва.

 

Зокрема, закон повинен обмежити фінансові операції в арт-сфері із сумами, що перевишують $104,000. Голова комісії боротьби із відмиванням грошей у Швейцарії Сітіліано Ордоллі назвав його «повною зміною парадигми».

 

Art Basel – один із найпотужніших арт-ярмарків Швейцарії

 

«Маніпуляції та конфлікти довкола арт-ринку нагадують мені про банківську таємницю 30 років тому. Всі знають, що відбувається, але ніхто не хочу думати про наслідки», – вважає Моніка Рот, юрист і професор Університету прикладних наук і мистецтв Люцерна (Lucerne's University of Applied Sciences and Arts). – «Цього недостатньо. Повинно бути реальне регулювання арт-ринку, якщо цей закон справді направлений на захист чесних дилерів. Великі гравці на кшталт Art Basel повинні піклуватися про це, оскільки у випадку розкриття банківської таємниці на ці процеси звертатиме увагу весь арт-світ, шо буде дуже “боляче”».

 

Дискусії про закон у Швейцарії спалахнули знову у зв’язку із арештом впливового арт-дилера Іва Був’єра через шахрайство. Суд над ним виграв російський колекціонер мистецтва Дмитро Риболовлєв.

 

Джерело: news.artnet.com

 

Ілюстрація: theguardian.com