Odesa-Batumi Photo Days 2015

3-10 квітня в Одесі відбудеться перша частина масштабного фотофестивалю Odesa//Batumi Photo Days. Фестиваль включить у себе майстер-класи відомих європейських фотографів та кураторів, виставки, лекції і вечірні покази.

 

 

 

Тема першого фестивалю звучить як «Історія//Маніпуляція» і прагне привернути увагу громадськості до питання сприйняття фотографії як візуального медіа в сфері масової інформації у тісному зв’язку з повсякденним життям. Odessa//Batumi Photo Days – це перший подібний проект, що відбуватиметься у двох країнах:

 

Квітень 2015 р. – м. Одеса, Україна – проведення першого етапу фестивалю, який сфокусується на освітній програмі.

 

Вересень 2015 р. – м. Батумі, Грузія – візуальна частина. Проведення ряду міжнародних фотовиставок, пов’язаних з темою першого етапу в Україні.

 

Акцент фестивалю в Одесі буде зроблено на фотоосвіті. Учасники матимуть змогу попрацювати та поспілкуватися з відомим польским фотографом Рафалом Мілахом, польским куратором, арт-критиком та головним редактором журналу “Szum” Адамом Мазуром, шведським документальним фотографом Петтером Інгманом. Прийом заявок на участь у майстер-класах вже відкритий. Детальну інформацію можна знайти на сайті фестивалю.

 

 

У рамках фестивалю у публічному просторі Одеси пройде фотовиставка «Паспортна фотографія», яка презентує доробок маловідомого грузинського фотографа Шалва Алканаідзе. Він є фотографом-самоучкою, який у 1955 році заснував у своєму будинку першу фотостудію на весь регіон. До 1976 року Алканаідзе створив портрети декількох поколінь своєї місцевості.

 

 

Головна експозиція розміститься в Музеї Сучасного мистецтва Одеси. З 3 квітня до 25 травня там покажуть колекційні матеріали А. Дроздовського, архівні матеріали Одеського історико-краєзнавчого музею, Національної наукової бібліотеки ім. І. Горького та Музею сучасного мистецтва Одеси, які є свідченням розвитку фотографії в Одесі від 1843-го (рік появи фотографії в Одесі) до сьогодення.

 

 

Вечірні покази матимуть на меті ознайомити всіх охочих зі світовими трендами в сучасній фотографії, презентувати міжнародні фотофестивалі та розповісти про перспективні можливості співпраці з ними.

 

Детальніше – на сайті фестивалю