Оголошено переможця Hugo Boss Prize

На прийомі Музею Гуггенхайма у Нью-Йорку Сімоне Лі була нагороджена Премією Хьюго Босс-2018. Її вручають кожні 2 роки митцям, які працюють із contemporary art. Художниця отримала чек на $100,000 та музейний простір для персональної виставки у квітні наступного року. Сам музей натомість у період виставки буде підсвічуватися особливим чином – фіолетовим світлом.

 

Приймаючи премію, Сімоне виголосила перед аудиторією в понад 200 осіб промову, у якій говорила про тих, хто збагатив її знання про «темношкірих жінок, мистецтво і владу» і подякувала «багатьом жінкам, які її підтримували».

 

Художниця, яка народилася в 1967 році у Чикаго, у своїх численних роботах досліджувала історію темношкірих, а також фемінізм. Вона створювала інсталяції, відео, перформанси, але найбільш відомими є її скульптури. Її персональні виставки проходили у Музеї Хаммера, Лос-Анджелес, Тейт Модерн, Лондон, а також у Новому Музеї Нью-Йорка. І як це часто буває, перша виставка художниці з Брукліна спільно із Luhring Augustine у Нью-Йорку наразі вже реінстальована у Галереї Челсі (відкриття відбулося 20 жовтня).

Інсталяція Сімоне Лі на виставці Luhring Augustine, 2018, Нью-Йорк. © LUHRING AUGUSTINE 

Фото: www.artnews.com

 

Номінантами на цьогорічну премію також стали Бухра Халала, Тереза Марголь, Емека Огбо, Френсіс Старк та Ву Цанг. У визначенні переможця взяли участь арт-директорка Музею Гуггенхайма Ненсі Спектор, яка очолила журі. У свою чергу, вона була запрошена Софією ГернандезЧонг Кай, директоркою центру сучасного мистецтва Witte de With у Роттердамі. Також до складу журі входили Ден Фокс, головний редактор Frieze, Бізі Сільва, арт-директор Центру сучасного мистецтва у Лагосі (Нігерія), Сьюзан Томпсон, спів-куратор Музею Гуггенхайма та Джон Янг – голова кураторського відділу Музею.

 

За словами журі, Сімоне Лі отримала нагороду за її «постійну значну підтримку молодих художниць», а також додають, що «акцент, який Лі робить на досвіді темношкірих жінок, глибоко надихає своєю радикальністю та необхідністю».

 

У попередні роки, Премія, заснована у 1996 році, діставалася Анікі Йі (2016), Полу Чану (2014), Дану Во (2012), Тасіті Дін (2006) та Пьєру Хугхе (2016).

 

Джерело: www.artnews.com