Оголошено переможця конкурсу на проект Музею Революції Гідності

У четвер 28 червня, в Міністерстві культури України відбувся брифінг, присвячений підведенню підсумків ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності" (м. Київ).

 

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу, що відбулося 27 червня 2018 року в місті Києві, в номінації «Музей Революції Гідності» визначено лауреатів конкурсу:

1 премія (переможець конкурсу) – проект № 1002, Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, архітектори: проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues), Йоханес Кресснер (Johannes Kressner) / Берлін, Німеччина.

2 премія – проект № 1003, Buro/architects, архітектори: Антон Олійник, Олексій Пахомов / Київ, Україна.

3 премія – проект № 1001, Lina Ghotmeh Architecture, архітектори: Ліна Готме (Lina Ghotmeh) / Париж, Франція.

 

Проект-переможець від берлінського архітектурного бюро Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH

Усі зображення надано Музеєм Революції Гідності

 

“Цей проект найсвітліший. Думаю, задовольнить найбільшу частину людей. Можливо, інші проекти чимось викликали би певні суперечки. В цьому є чітка прив’язка до Майдану. Я бачу в ньому продовження підйому на пагорб. Гарно співіснуватиме з меморіалом, бо перекликається з ним. Вони будуть доповнювати один одного. Із зауваженнями журі щодо допрацювань я вважаю цей проект функціонально найкращим”, — Володимир Бондарчук, Голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.

 

Виставка конкурсних проектів в номінації «Музей Революції Гідності» буде відкрита з 13 липня по 13 серпня 2018 року на 1 поверсі Будинку Архітектора за адресою: м. Київ, вул. Б. Грінченка, 7.

 

Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації. Проект планується до реалізації.

 

Проект-переможець від берлінського архітектурного бюро Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH

 

Конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» відбувся як двостадійний. Конкурсні проекти Стадії І конкурсу подавалися до 25 січня 2018 року. На конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» було подано 12 конкурсних проектів. 20 лютого 2018 року було визначено 6 фіналістів номінації «Музей Революції Гідності», які продовжили змагання в Стадії ІІ за уточненим конкурсним завданням з урахуванням проекту-переможця номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». В березні 2018 року відбувся колоквіум з учасниками конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності», протягом якого учасники отримали відповіді на питання щодо уточненого конкурсного завдання ІІ Стадії конкурсу та відвідали територію проектування та територію революційних подій.

 

"Проектувати Музей Революції Гідності взялися 12 архітектурних команд – з України, Німеччини, Іспанії та Франції. Переміг проект знаного берлінського бюро, який переконав міжнародне журі у відповідності конкурсному завданню, у сильній функціональній та архітектурній цінності, в модерновій елегантності та ощадливому ставленню до середовища, у метафоричності та символізмі, у спроможності витримати плин часу. Проект під назвою «Штурм висоти» по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь і українську агору, стверджуючи демократичні спрямування нації. Втілення цього проектного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на Алеї Героїв Небесної Сотні і створить середовище для активного втілення у життя мрій борців за незалежну і процвітаючу Україну", — говорить Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

 

Детальна інформація про архітектурний конкурс – на офіційному сайті конкурсу: http://www.competition-maidan-ukraine.org/. Сторінка конкурсу в соціальній мережі FB: https://www.facebook.com/maidan.competition/