Олег Сенцов став лауреатом премії Ukrainian ID Award

Український кінорежисер, сценарист, громадський діяч Олег Сенцов, політичний в'язень Росії з 2014 року, став лауреатом премії Ukrainian ID Award.

 

Олег Сенцов

Фото: LIGA.net

 

7 липня, під час вручення премії в Каневі, буде проведено глобальний флешмоб #FreeSentsov в Україні і серед представників української діаспори по всьому світу. Організаційний комітет Ukrainian ID закликає всіх українців, незалежно від місця їхнього проживання, вийти на мітинги в підтримку Олега на головні площі своїх міст, а також перед дипломатичними представництвами Росії та США.

 

14 травня 2018 року Олег Сенцов почав голодування. Він вимагає звільнити всіх утримуваних Росією українських політв'язнів (близько 70 осіб). Режисер відмовляється припиняти голодування та писати прохання про помилування. За свідченням лікарів колонії, кризова ситуація зі здоров’ям режисера може настати найближчим часом, про це пише Радіо Свобода.

 

5 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років суворого режиму. Українець був затриманий російськими силовиками у Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували у нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росією. Пізніше Сенцова звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.

 

7 липня в Каневі вперше відкриється Міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID, ініціатором якого виступив Фонд гуманітарного розвитку України.


Міжнародний Форум UKRAINIAN ID спроектований як незалежна економічно-гуманітарна діалогова платформа Східної Європи, яка залучає світових лідерів думок, генераторів нових економічних парадигм – економістів, інвесторів, політиків, громадських діячів світу та України.

 

Програма Форуму