Олександр Архипенко — український американець

22 жовтня о 12.00 в Музеї української діаспори розпочинається курс лекцій у рамках просвітницького проекту "The hidden Ukrainians", присвяченого обговоренню життєвого й творчого шляху видатних діячів культури, котрі мають українське походження. Відкриває проект лекція про Олександра Архипенка. Прочитає її культурологиня та художниця Маріам Найєм.

 

Олександр Архипенко і дві його скульптури (Берлін, бл. 1915) 

Фото: The Archipenko Foundation


Коли ми чуємо прізвище "Архипенко", то одразу думаємо про скульптуру та кубізм, оскільки він був українсько-американським скульптором-новатором, одним із основоположників кубізму в скульптурі. Спочатку Архипенко вчився в Київському художньому училищі, однак далі життя привело його до міста творчої свободи – Парижу, а згодом і до США. У Парижі його художньою школою став Лувр та інші музеї, його поглинула атмосфера творчості бурхливого авангардного міста. Архипенко творив нову пластичну форму, його жартома називали "винахідником дірки", бо він розробив теорію порожнього простору, що символізував неіснуючий предмет. Цим пустим простором у своїх роботах митець підкреслював силуети та кардинально змінював сприйняття скульптури, що межує з живописом.

Отже, на першій лекції нашого проекту ми поговоримо з вами про знакові події долі Олександра Архипенка, його творчі новації та їх значення для мистецтва сучасності. 

Вхід вільний.

Фейсбук-сторінка події.