Олександр Чекменьов презентує «Паспорт» – нову фотокнигу!

16 грудня о 18:00 Національний художній музей України запрошує на презентацію нової книги відомого українського фотографа Олександра Чекменьова «Паспорт». Видання присвячене серії, яку він зняв у 1994-1995 роках у Луганську під час заміни паспортів СРСР на українські. Фотокнига була видана в жовтні 2016 року британським видавництвом Dewi Lewis Publishing, а у 2017 буде презентуватися в Європі та Америці.  

 


 

У 1994-1995 у Луганську соціальні служби почали залучати фотографів, аби зробити фото на паспорт літніх та хворих людей, які не виходять з дому та не можуть фінансово дозволити собі такі послуги. Олександр Чекменьов був одним з тих фотографів, які разом з соціальними працівниками ходили від будинку до будинку і потрапляли у персональний простір луганчан. Умови існування людей похилого віку справили велике враження на фотографа. Чекменьов зафіксував життя цілого соціального прошарку, відобразивши їх рівень життя у середині 90-х. 

 

На зустрічі фотограф розповість про те, як утворилася серія «Паспорт», про його підходи у фотографії та створення фотокниги.

 

Олександр Чекменьов – український документальний фотограф. Розпочав свою фотографічну кар’єру у місцевій фотостудії в рідному Луганську, а з 1997 почав працювати фотокореспондентом у Києві. Його проекти фокусуються на людях, які постраждали від розпаду Радянського Союзу, і є  інтимним інсайдерським поглядям на болючий перехідний період території, що колись була великим вугільнодобувним регіоном. Серії публікувалися у світових журналах таких як New York Times Lens blog, Time Lightbox, New Yorker Photo Booth, MSNBC, Quartz, виставки проходили у Європі, зокрема, в галереях Side Gallery (Newcastle), Third Floor Gallery (Cardiff), Clara Maria Sels (Duesseldorf) і музеї M?rkisches Museum (Witten, Германия), та Америці – Blue Sky Gallery (Portland).

 

Модератор презентації – Аліна Сандуляк, мистецтвознавець, дослідник фотографії, куратор напрямку «Мистецтво» у School of Visual Communication. Редактор онлайн журналу про українську фотографію Archivator.  

 

Вхід на презентацію вільний.

 

Фейсбук-сторінка події