Open Call: програма резиденцій Rupert у Вільнюсі

Резидентська програма Rupert Residency (Вільнюс, Литва) запрошує місцевих та міжнародних представників творчих спеціальностей: художників, письменників, кураторів, звукорежисерів, менеджерів культури і вчених. Програма надає можливість жити і працювати у Вільнюсі, розробляючи індивідуальні проекти, та зануритися в арт-сцену регіону. Перетинаючись з альтернативними освітніми, виставками та громадськими програмами центру мистецтва Rupert, вона також дозволяє жителям отримувати вигоду від взаємодії з митцями та кураторами з усього світу в рамках бесід, лекцій та семінарів.

 

 

Центр мистецтва Rupert розташований в мальовничому районі Валакампяй в Вільнюсі, недалеко від процвітаючого культурного центру міста. Він розташований біля річки Неріс і невеликого річкового пляжу, оточеного полями і лісом. Резиденції розташовані в недавно побудованому будинку Pakrantė, спроектованому литовським архітектором Аудріус Амбрасас (Audrius Ambrasas). Кожній оселі надається студія і мезонін (приблизно 52 кв. м.), які будуть використовуватися в якості виробничого і дослідницького простору під час проживання. Студія повністю мебльована і обладнана WiFi. У будівлі також є читальний зал, конференц-зал і кухня, всі з яких відкриті для використання резидентами. Кожному резиденту також надається комп'ютер Mac, телефон з литовською SIM-картою та велосипед. Щонайменше половина резиденцій БЕЗКОШТОВНІ завдяки підтримці Литовського ради з культури та іншим грантам. Решта резиденцій коштує 450 євро в місяць. Всі резиденції включають студію, комунальні послуги, адміністративну підтримку і 2 відвідування студій в місяць. Заявники несуть відповідальність за покриття особистих (щоденних і відрядних) витрат, хоча для обраних кандидатів існує обмежена кількість подорожніх і виробничих грантів. Команда ініціативи Rupert видасть листи-підтвердження для успішних жителів і підтримає їхні заявки на зовнішні гранти для покриття витрат на проживання, поїздки, харчування, виробництво та інші витрати.

 

Rupert — центр мистецтва і освіти, присвячений встановленню тісної співпраці між художниками, кураторами, дослідниками та іншими суб'єктами культури через міждисциплінарні програми і резиденції. Інноваційна платформа для інноваційного творчого виробництва, Rupert інтегрується в соціальну та культурну базу міста Вільнюса, одночасно підтримуючи сильну міжнародну спрямованість.

 

ТРИВАЛІСТЬ РЕЗИДЕНЦІЇ

 

Індивідуальні резиденції можуть тривати від 1 до 3 місяців або потенційно довше у виняткових випадках. МешканцІ можуть запропонувати зручну для них тривалість перебування, яка надалі може бути узгоджена з точки зору доступності та відповідності розкладу студії. Колективи до 3-4 чоловік можуть подати заявку на індивідуальне місце проживання. Резиденції будуть проходити з 1 січня по 30 червня 2018 року.

 

КЕРІВНІ ПРИНЦИПИ ТА ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Будь ласка, надсилайте форму заявки Residency 2018 разом з вашим резюме і портфоліо (не більше 5 робіт, кількість зображень для кожної роботи не обмежена) і квитанцією за подання заявки на residencies@rupert.lt до півночі, 27 серпня 2017 року. Будь ласка, вкажіть своє прізвище в кожному імені файлу. Успішні кандидати будуть відібрані для інтерв'ю в Skype з представником журі, яке відбудеться незабаром після крайнього терміну подачі заявки. Для отримання додаткової інформації відвідайте: www.rupert.lt
Якщо у вас є запитання, напишіть: info@rupert.lt


Резидентська програма Руперта люб'язно підтримується Литовською радою з культури і Міністерством культури Литви.