Останні 30 років перформативних акцій в Україні охопить виставка "У темряву"

32Vozdvizhenka Arts House запрошує на відкрття виставки "У темряву", що відбудеться 24 листопада о 19.00.

Виставка зібрала документацію перформативних акцій, що вібувалися здебільшого в Україні, але й за її межами в широкий проміжок часу, від акцій та перформансів 80-х і 90-х рр. до акціоністських висловлювань періоду "між двома майданами" і війни на сході України.


Ці акції об'єднує доведений до абсурду, утопічний і водночас свідомо-безпорадний політичний жест, створений художниками часом у відчайдушній самоті. Відповідальність за цей жест та висловлювання поширюється поза межами акції, до якої мимоволі долучаються непричетні.

 

Тут і далі — фото з експозиції у Відні

Акції 80-х і 90-х рр. Федора Тетянича, Юрія Лейдермана і Фонду Мазоха лише почасти свідчать про формування традиції. У контексті виставки вони швидше стверджують свою актуальність, досліджуючи навіжену, автотравматичну, антисоціальну і водночас соціально-утопічну дію.

Хронологія представлених на виставці робіт умовно охоплює основні політичні зрушення і події, що трапилися в Україні за останні 30 років.

 Учасники: Петро Армяновський, Катерина Бадянова, Петро Владіміров, Леонід Войцехов, Ксенія Гнилицька, Маріанна Голембйовська, Назар Гончар, Леся Заяць, Олександр Іванцов, Євгеній Казак, Колектив Конкретних Дат, Колгосп імені Дженезіса Пі-Орріджа, Володимир Костирко, Олександр Курмаз, Юрій Лейдерман, Лада Наконечна, Анастасія Омелич, Аліса Омельченко, Максим Рачковський, група Р.Е.П., Петро Ряска, Антон Саєнко, Андрій Сильвестров, Федір Тетянич, Фонд Мазоха, Леся Хоменко, Вадим Храбров, Ігор Чацкін, Давід Чічкан.

 * * *


Виставка «У темряву» була показана у Відні в культурному центрі WUK у Кунстхалле Екснергассе в рамках Бієнале сучасного мистецтва "Київська школа" у травні 2016 р.

Худрада – українська кураторська група, експериментальна платформа міждисциплінарної взаємодії. До її складу входять архітектори, політичні активісти, перекладачі, співробітники художніх інституцій, дизайнери, публіцисти і художники. Організовані Худрадою проекти закликані об'єднувати досвід учасників та створювати простір колективного висловлення.