Пальміру, постраждалу під час війни в Сирії, реконструюють до літа 2019

Стародавнє місто Пальміра в Хомсі, Сирія, яке було сильно пошкоджене терористами ІДІЛу, мають намір відновити та відкрити для туризму наступного літа, каже сирійський уряд.


«У влади тепер є проект усунення всіх ушкоджень, завданих Старому місту Пальміри, – говорить губернатор провінції Хомс Талал Баразі. –  Є також хороші пропозиції від світових держав з відновлення артефактів і історичної цінності Пальміри. Я вважаю, що Пальміра буде повністю готова до прийому туристів влітку 2019 року». Говорячи про історичне значення Пальміри, Баразі додав: «Це всесвітня історія, і вона належить не тільки Сирії».

 

Фото Тріумфальної арки в Пальмірі (2014 рік) на фоні її залишків після дій терористів

Джерело: ABC


Пальміра, яка була частиною Римської імперії, належить до об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2015 році терористи ІДІЛ знищили такі місцеві пам'ятки як Храм Баала, Храм Баал-Шамін, Тріумфальну арку і колони в Долині гробниць. Після тимчасового повернення армії сирійського президента Башара аль-Асада в березні 2016 року, терористична група знову захопила місто в грудні і завдала додаткових руйнувань. Коли сирійські та російські війська захопили контроль над Пальмірою в березні минулого року, російські інженери очистили його від вибухівки.


У січні 2017 року генеральна директорка ЮНЕСКО Ірина Бокова описала руйнування Тетрапілона і фасаду Римського театру в Пальмірі як «військовий злочин» і «удар по культурній спадщині».


Баразі також розповів, що відновлення історичного центру Хомса, який теж було знищено бойовиками, почнеться в кінці цього року і що сирійський уряд «вжив усіх необхідних заходів» для цього. Реставрація 2000-річного центрального ринку Хомса, що почалася три роки тому, повинна бути завершена в травні 2019 року. Баразі підрахував, що вартість збитку, заподіяного Хомсу (включаючи державні установи, житло, лікарні і школи) сягає двох млрд доларів.

 

Джерело: The Art Newspaper