Перформер Пьотр Павленський підпалив банк у Франції

Цими вихідними російський перформер Пьотр Павленський підпалив вхід в Банк Франції, державний центральний банк країни в Парижі. У своїй новій політичній акції в країні, яка надала йому політичний притулок в травні, митець засудив банкірів як нових монархів.

 

Павленський відомий у світі як перформер та акціоніст. Серед його відомих акцій у Москві: прибивання мошонки до землі на Червоній площі, підпал входу в будівлю Федеральної служби безпеки, акції на підтримку Майдану. На веб-сайті ыз захисту прав ув'язнених MediaZone, створених Надією Толоконниковою та Марією Альохіною з «Pussy Riot», повідомляється, що він був затриманий французькою поліцією о 4 годині ночі в той же день (15 жовтня — ред.), коли він підпалив банк.

 

Пьотр Павленський після підпалу входу в Банк Франції в Парижі

Фото:  AP Photo/Capucine Henry

 

Павленський разом зі своєю партнеркою Оксаною Шалигіною та двома їхніми доньками емігрували до Франції через Україну в січні 2017 року, після втечі з Росії, де вони зіткнулися зі звинуваченнями в сексуальних нападах. Актриса в московському театрі, відомому своїми п'єсами, що ставлять під сумнів політичний і соціальний устрій Росії, звинуватила їх у тому, що вони змусили її до сексуального контакту. За твердженням Павленського та його партнерки, зв'язок відбувся за обопільною згодою.

 

Багато представників художнього співтовариства Москви спочатку відстоювали Павленського як дисидента і виступали за його звільнення з в'язниці. Тим не менш, дехто почав ставити під сумнів свою підтримку після того, як у 2016 році митця було позбавлено Міжнародної премії Вацлава Гавела за творчу незгоду через обіцянку пожертвувати призові гроші в розмірі 42 000 доларів радикальному угрупованню, засудженому за вбивство поліцейських на сході Росії. Позов про сексуальне насильство продовжив поляризацію думок у російській та міжнародних культурних спільнотах.

 

Джерело: theartnewspaper.com