Перші результати ініціативи #SOSмайбутнє: Віталій Кличко пообіцяв відновити басейн «Чайка»

14 червня 2017 року в приміщенні закинутого дитячого басейну «Чайка» пройшов Міжнародний громадський форум «Let’s Create Our Future Together», під час якого дипломати, представники міської влади та громадські активісти обговорили проблему збереження культурної та соціально-спортивної інфраструктури країни.

 

«Цей форум дав старт конкретним справам. Платформа #SOSмайбутнє, що створила дієвий інструмент підримки культури - «Портал добрих справ www.sosfuture.com.ua», нині cвяткує свій перший результат. Мер Віталій Кличко сьогодні пообіцяв перетворити двадцятирічну руїну на дитячий спортивний комплекс «Чайка» вже за рік! Упродовж найближчих місяців команда волонтерів #SOSмайбутнє проводитиме адвокацію проекту з реставрації хатинки в селі Шершні, що на Вінниччині, де народився геніальний композитор Леонтович.  Ми сприятимемо створенню розвинутої соціокультурної інфраструктури для дітей, а саме відкриттю музичної школи та модернізації сільського клубу», – сказала на Форумі пані Наталія Заболотна, автор ініціативи #SOSмайбутнє. 

 

Тут і далі –  фото Богдана Пошивайла

 

«Більше 25 років гроші не вкладалися не лише в цей закинутий басейн, а й взагалі у спортивно-оздоровчу інфраструктуру Києва. І наше завдання – брати і змінювати це. Вкладати сили, знання, енергію, час, гроші для того щоб зміни відбувалися. Ми маємо кожного для працювати, бо Україна варта кращого майбутнього і зміни почнуться з Києва, саме з цього басейну, в якому ми сьогодні з вами зустрілися»,Віталій Кличко, мер м. Київ.

 «Форум «Let’s Create Our Future Together» наочно продемонстрував силу громадянського суспільства України, яке об’єднавшись може досягати своїх цілей. Усього за кілька місяців прихильники ініціативи #SOSмайбутнє змогли примусити владу дати публічну обіцянку відремонтувати басейн. Надзвичайно важливою в є підтримка Євросоюзу. Посол ЕС Х’юг Мінгареллі висловив своє захоплення платформою й зазначив про готовність Делегації ЄС в Україні підтримати активістів в межах існуючих грантових програм ЄС», – Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана.

 «Мені приємно бути причетним до форуму «Let’s Create Our Future Together» і разом  з представниками ГО Art Ukraine Foundation працювати над порятунком важливих інфраструктурних об’єктів Шевченківського району. Звичайно, про проблеми басейну «Чайка» ми знаємо давно, та залучення уваги широкого кола громадськості до басейну є вельми важливою складовою боротьби за нього! Майже усі наші активні мешканці були присутні і пообіцяли підтримати нас у цій боротьбі, а це і наші ветерани АТО, і ОСНи, і хлопці з Шевченківського руху, і просто небайдужі мешканці. Головним підсумком форуму стала задача від мера відновити басейн вже наступного року, не зважаючи на усі складнощі. Задача вельми складна, проте ми вже довели свою здатність гідно відповідати на найскладніші виклики - приклади Велотреку і стадіону Старт говорять самі за себе. Тому я запрошую усіх небайдужих підключатись до нашої боротьби, бо тільки разом ми зможемо зробити так, щоб вже у найближчому майбутньому басейн відсвяткував свій другий день народження!», – Олег Гаряга, Голова Шевченківської районної адміністрації 

 


 

Про проект #SOSмайбутнє

#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні та кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян.

 

Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.

 

 

Для цього ми створюємо дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни зможуть ефективно взаємодіяти та разом працювати над відродженням культурної сфери України.

 

Ми прагнемо відновити соціально важливі об’єкти, занедбані державою.

 

Ініціатором створення платформи #SOSмайбутнє виступила Наталія Заболотна, засновниця Art Ukraine Foundation, за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень. За створення онлайн-ресурсу відповідає Агенція цифрових комунікацій Volta.