Пікассо посварив Гагозіана та королівську родину

Між галеристом Ларрі Гагозіаном і королівською родиною країни Катар виникнув конфлікт. Вони сперечаються, кому належить одна зі скульптур Пабло Пікассо.

 

Пабло Пікассо. «Бюст жінки»

 

Цього вівторка відбулося чергове судове слухання у справі. Як виявилося, продавцем твору в обох випадках була донька художника – 80-річна Майя Відмаєр-Пікассо (Maya Widmaier-Picasso). Ларрі Гагозіан запевняє, що особисто придбав у неї скульптуру в травні 2015-го за $106 млн, а пізніше перепродав її колекціонеру із Нью-Йорка. У той же час представник королівської родини Катару Пельхам Холдінг надав суду документи, які підтверджують письмову угоду про продаж «Бюсту жінки» за €38 млн ще в листопаді 2014-го.

 

«Ми купили та продали скульптуру, не знаючи про угоду. Ми впевнені у наших діях і в тому, що Холдінг не має права на роботу», – йдеться в офіційній заяві Галереї Гагозіан. У відповідь Пельхам Холдінг повідомив, що намагався отримати офіційну інформацію про продаж у галереї, але спроба закінчилася невдачею. «Вони продовжують приховувати потрібні факти», – вважає він.

 

Наразі «Бюст жінки» Пікассо експонується на виставці у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку. Тим часом суд у справі триває.

 

Нагадаємо, що Ларрі Гагозіан потрапив у топ-100 найвпливовіших арт-діячів 2015 року за версією видання «Artnet».

 

Джерело: nytimes.com