Польська художниця розкриє «Забутий культ Вагіни»

Мисткиня з Польщі Івона Демко проведе у Києві лекцію «Забутий культ Вагіни». В ній художниця розкаже про те, як жіноча плідність перетворилася із божественної на вульгарну.

 

Ілюстрація до проекту

 

Ось що розповідають про лекцію її організатори – Центр візуальної культури:

 

«Жіноча плідність, – здатність народити дитину, здатність створити нову людину, – колись була божественною. А тому божественною була також брама, через яку людина приходила у світ, тобто – вагіна. Вона символізувала початок світу, джерело існування. Тому до неї ставилися з повагою і почестями. Прийшов патріархат, і роль жінки різко змінилася. Природні дії, – такі, як здатність дарувати нове життя, – втратили своє значення. Найбільшої ваги набуває створене розумом. Вагіну обтяжено почуттями провини і сорому. Вона стала асоціюватися з гріхом і брудом. Відійшло у небуття ставлення, сповнене поваги і позитивних цінностей».

 

Івона Демко народилася у 1974 році у місті Сянок, Польща. Візуальна художниця, скульпторка і феміністка навчалася на факультеті скульптури в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейки у Кракові. З 2008 року працює асистенткою в Четвертій скульптурній майстерні цієї Академії. У 2012 році отримала докторський ступінь у пластичних мистецтвах в галузі образотворчого мистецтва за дисертацію під назвою «Вагінатизм» і скульптуру «Каплиця вагіни». Основна сфера інтересів: жінка та її роль у патріархальному світі. Усі її роботи різною мірою пов’язані з темою фемінізму і намагаються виражати своєрідний жіночий спосіб бачення світу. Створює скульптурні композиції та інсталяції з текстильних матеріалів.

 

Лекція Івони Демко відбудеться 29 листопада о 17:00 за адресою: м. Київ; вул. Глибочицька, 44. Вхід – вільний. Мова заходу – польська із послідовним перекладом.

 

«Забутий культ Вагіни» приурочено до польсько-української виставки «Що в мені є від жінки?».