Пожежа знищила Національний музей Бразилії з величезною колекцією

Сильна пожежа охопила будівлю Національного музею Бразилії в Ріо-де-Жанейро, повідомляє BBC Україна із посиланням на бразильську газету Globo. Це найстаріша наукова установа країни. Експозиція музею практично знищена, пише видання.

 

Фото: The Independent

 

Пожежа загрожує колекції з більш ніж 20 мільйонів експонатів, починаючи від археологічних знахідок і закінчуючи історичними пам'ятними речами. На кадрах, показаних бразильським телебаченням, можна побачити, як пожежа, що спалахнула після закриття музею, поширилася по всій будівлі. Інформації про постраждалих поки що немає.

 

Цього року музей, заснований в 1818 році королем Португалії Жуаном VI, відзначив своє 200-річчя. У ньому містилася одна з найбільших в Америці колекцій мінералів, скам'янілостей, мумій, індіанського посуду, а також важливі для науки знахідки — кістки динозавра та скелет давньої жінки, яким було 12 тисяч років. Це найдавніший скелет людини, коли-небудь знайдений на американському континенті.

 

Причина пожежі поки не з'ясована. Як повідомляється, співробітники музею раніше неодноразово скаржилися на скорочення фінансування.

 

Директор музею назвав пожежу "культурною трагедією".